המציאות הנסתרת של התמכרות לפורנו

המציאות הנסתרת של התמכרות לפורנו

מספר מילים 300

לרשימת נערות ליווי בהרצליה

נושא ההתמכרות לפורנו נראה לעתים קרובות כהודאה לא טבעית ומבישה, משהו שכמעט ולא מדברים עליו בלי תחושת מבוכה או התנצלות. גם אם אינך מחשיב את עצמך מכור לפורנו, סביר להניח ששמעת על השפעותיו על חייהם של אנשים, בין אם באמצעות ניסיון אישי או של אחרים. אבל התמכרות לפורנו היא הרבה יותר נפוצה וחתרנית ממה שרבים חושבים ואחת שאנחנו לא צריכים להרגיש אשמים על דיון פתוח.

אנחנו חיים בעולם שמוצף יותר ויותר בתמונות וסרטונים בעלי אופי מיני, שנגישים כל כך בקלות שהתמכרות לפורנוגרפיה היא סכנה ממשית מאוד ותמידית. היא מעצבת את השקפותיהם של אנשים על עצמם, על מערכות יחסים ועל ערכים חברתיים, ויש לה מגוון השפעות מזיקות, הן מבחינה פסיכולוגית והן מבחינה חברתית.

התמכרות לפורנוגרפיה מוגדרת כאובססיה וכפייתיות לתוכן הקשור למין באינטרנט ולא מקוון, גירוי חזותי ושחרור אנדורפינים קשורים, וכתוצאה מכך כפייה לחפש רמות נוספות והולכות וגדלות של עוררות וסיפוק. מניעים נוספים להתמכרות לפורנו יכולים לכלול שעמום, סקרנות, תסכול ומתח.

עבור חלק, דפוס התנהגות זה יכול להיות מזיק, ואף עשוי להיראות כחוויה חיובית. אבל עבור אחרים, הרגל זה יכול להיות מזיק מאוד, המוביל לבידוד, ניתוק מהמציאות, ונסיגה מחובותיהם החברתיות. מחקרים קשרו התמכרות לפורנו לדיכאון, חרדה, הערכה עצמית פגומה, חוסר קרבה רגשית ורגשות אשמה קשים.

עבור אלה שמכירים בכך שהם נאבקים עם התמכרות, ישנם מספר צעדים שהם יכולים לנקוט. מציאת קבוצת תמיכה מתאימה לחלוק את מחשבותיהם ורגשותיהם היא נקודת התחלה מצוינת, מכיוון שהיא עשויה להציע לקורבן תיקוף, בטיחות ותמיכה בעת המאבק בהתמכרות שלו. כלים אחרים בהם ניתן להשתמש כוללים טיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT), מניעת הישנות ותוכניות 12 צעדים, כגון Sexaholics Anonymous.

חשוב לזכור כי הסובלים מהתמכרות לפורנו אינם אשמים: התמכרות היא מצב, לא סימן לחולשה. ובכל זאת, גמילה מהתמכרות היא תהליך קשה שדורש מאמץ, אומץ ומשמעת. זה לא צריך להיות מתמודד לבד, אם כי, כמו מערך מלא של תמיכה זמין כדי לעזור לאלה הסובלים מהתמכרות לפורנו לעשות את הצעדים הראשונים להתאוששות.

בלוג סקס פולי פלט מאמרים נוספים

המדריך האולטימטיבי לתנוחות מין: כל מה שצריך לדעת

בני אדם עוסקים בהתנהגויות מיניות במשך אלפי שנים ומגוון התנוחות המיניות יכול להיות מכריע. ממיסיונרית צנועה ועד לקאוגירל ההפוכה הידועה לשמצה,…

המדריך האולטימטיבי לתנוחות מין: כל מה שצריך לדעת

5 דרכים להפחתת לחץ לצורך שיפור הליבידו

האם אתה מרגיש שהלחץ משפיע על הליבידו שלך? אתם לא לבד. ללחץ יש דרך להפחית את רמות האנרגיה הכלליות שלנו ולקחת…

5 דרכים להפחתת לחץ לצורך שיפור הליבידו

"נערות ליווי: חברות מענגת לכל אירוע"

כאשר מתכננים אירוע מיוחד, אחת הדרכים להפוך אותו לבלתי נשכח באמת היא לשכור נערת ליווי. נערת ליווי היא בת לוויה מקצועית…

"נערות ליווי: חברות מענגת לכל אירוע"