מהו מכון עיסוי?

מהו מכון עיסוי?

מספר מילים 364

מכון עיסוי (או כפי שאנשים רבים בישראל רושמים, מכון ליווי …) הוא עסק המציע שירותים להנאה מינית. מפעלים אלה מכונים לעתים מכוני ליווי או בקיצור, מכונים. לעתים קרובות הם בלתי חוקיים ועשויים לכלול את העיסוק בזנות. חלק מהעסקים הללו ממוקמים במקום גלוי לעין ונראים כעסקים רגילים, בעוד שאחרים מציעים מין מפורש תמורת כסף. במדינות מסוימות, מכוני עיסוי נדרשים לקבל היתר או רישיון. בנוסף, ייתכן שחלקם יצטרכו לעבור בדיקה של מחלקת הבריאות או בדיקת קוד בנייה.

ההערכה היא כי ישנם אלפי מכוני ליווי רבים בישראל, אותם ניתן למצוא באתרי סקס רבים בישראל כמו סקסי1, סקס ענק, אדיר, בננה, איקספיינדר וכדומה. עסקים אלה נמצאים בדרך כלל בעיירות קטנות ומאוישים על ידי עובדי מין, רבים מהם מהגרים מאסיה. נשים אלה מקבלות רק חלק קטן מ-60 הדולרים או יותר שהלקוחות משלמים עבור עיסוי בן שעה, והן מרוויחות את רוב הכנסתן מטיפים, שאותם הן מעודדות או נאלצות להגביר באמצעים לא חוקיים.

כמה רשויות אכיפת חוק פשטו על מכוני עיסוי שנחשדו בקיום פעילויות מין בלתי חוקיות תמורת כסף או טיפים. בפשיטות היו מעורבים בדרך כלל שוטרים סמויים שהיו מגיעים למפעלים ומשמשים כלקוחות. אותם קצינים היו מחפשים סימנים לכך שהמפעלים לגיטימיים, כמו שלט שאומר שהם מציעים רק עיסוי ולא שום דבר אחר. הם גם היו בודקים אם הדלתות והחלונות מכוסים או מוסתרים, והיו מחפשים כל אינדיקציה לכך שהבעלים או העובדים גרים בתוך המתקן.

רבים מעובדי מכוני העיסוי במצב זה אינם מתועדים, ולעתים קרובות הם חוששים לדבר עם המשטרה או אפילו עם עורכי הדין שלהם. חלקם חוששים שהם יהיו מטרה לסוחרים שרוצים לנקום בהם. אחרים חשים חוב מוסרי למי שסייע להם למצוא עבודה במפעלים אלה, והם אינם רוצים לפגוע במשפחותיהם בבית.

עורך הדין מטעם הסיוע המשפטי, שייצג את המהגרת בת ה-49 שסיפורה דווח בניו יורק טיימס, אמר כי הלקוחה שלה ונשים אחרות במצבים דומים מספרות לה לעתים קרובות שהן החלו לעבוד במכוני עיסוי משום שלא יכלו לפרנס את ילדיהן או בעליהן בשכרן הרגיל. לעתים קרובות הם היו צריכים לעבוד בשתיים או שלוש עבודות, והכסף הנוסף הזה סיפק להם את הגמישות שהם היו צריכים כדי לטפל בילדיהם. זו הייתה הצעה מסוכנת, אבל כזו שהשתלמה להם. אם ייתפסו, הן עלולות לאבד את ילדיהן או את בעליהן ולעמוד בפני גירוש. מסיבות אלה, חלק מהנשים הללו אפילו לא מדווחות על הכנסותיהן לממשלה.

בלוג סקס פולי פלט מאמרים נוספים

לחקור את העולם של נערות ליווי: מבט מקיף על התעשייה השנויה במחלוקת

במשך מאות שנים, המקצוע של מתן חברות ללקוחות משלמים קיים. ידוע בשמות שונים כגון חצרנים,, או נערות ליווי, המונח הנפוץ ביותר בימינו הוא "נערות ליווי". מונח זה עורר ויכוחים ומחלוקות, כאשר חלק רואים בו עסק…

לחקור את העולם של נערות ליווי: מבט מקיף על התעשייה השנויה במחלוקת

לגלות את העיר התוססת תל אביב: שילוב של מודרניות ותרבות

תל אביב, העיר התוססת והקוסמופוליטית בישראל, מכונה לעתים קרובות בירת התרבות של המדינה. זוהי עיר שבה היסטוריה עתיקה ומודרניות משתלבות בצורה חלקה, ויוצרות אווירה ייחודית ודינמית שמושכת מבקרים מכל רחבי העולם. מחופים מדהימים ועד שווקים…

לגלות את העיר התוססת תל אביב: שילוב של מודרניות ותרבות

חיפה: עיר מגוונת ודינמית בישראל

חיפה היא עיר שוקקת הממוקמת בצפון הארץ, על מורדות הר הכרמל. עם תערובת ייחודית של תרבויות ודתות, חיפה מכונה לעתים קרובות "עיר הדו-קיום". זוהי העיר השלישית בגודלה בישראל ומשמשת כמרכז תעשייה ותרבות מרכזי. חיפה היא…

חיפה: עיר מגוונת ודינמית בישראל